Zamawianie taksówek online

airport taxiPo dotarciu na lotnisko docelowe nierzadko okazuje się, że trudno z niego dotrzeć do centrum miasta lub w inne miejsca. Transport publiczny jeździ zbyt rzadko i za długo, a parking taksówek jest pusty. Co zrobić, aby unikać konieczności czekania na kolejny autobus bądź na powrót wolnej taksówki? Jeżeli chce się mieć pewność, że dotarcie do centrum miasta lub do innego miejsca będzie proste i bezproblemowe, warto zdecydować się na wcześniejsze zamówienie taksówki. Taksówkę można zamówić między innymi w krk.taxi, gdzie zebrane są oferty wielu różnych korporacji taksówkarskich. Wszystkie samochody posiadają odpowiednie licencje i ubezpieczenia, dzięki czemu pasażerowie w razie jakiejkolwiek kolizji są chronieni (poszkodowani otrzymują odszkodowanie bez konieczności dochodzenia swoich praw w sądzie).

Taksówkę zamawia się poprzez wygodny formularz online, dzięki czemu znika konieczność wykonywania drogich połączeń telefonicznych z zagranicy. Formularz na stronie internetowej wypełnia się w kilka minut. Wystarczy, że poda się swoje imię i nazwisko, telefon kontaktowy i adres e-mail. Ponadto należy wskazać miejsce, skąd ma być odebrany zamawiający, oraz miejsce, do którego ma zostać dowieziony. Wymagane jest również podanie numeru lotu oraz daty i godziny przylotu. Opcjonalnie można opisać dodatkowe potrzeby związane z usługą, na przykład chęć skorzystania z fotelików dziecięcych czy fakt, iż zamawiający lub jego towarzysz jest osobą niepełnosprawną. W formularzu zaznacza się także, czy zamierza się zapłacić gotówką u kierowcy, czy też dokonać płatności wcześniej za pomocą karty kredytowej.

Gdy lot jest spóźniony lub anulowany

Zamawianie taksówki przed wylotem ma jeszcze jedną zaletę. Do 12 godzin przed realizacją zamówienia istnieje możliwość korekty danych znajdujących się w rezerwacji. Tym samym, opóźnienie samolotu czy anulowanie lotu, będzie mniej stresujące dla osoby zamawiającej transport – wystarczy, że poinformuje o tym krk.taxi, zmieni rezerwację, a samochód z kierowcą pojawią się na lotnisku o innej godzinie. Jest to możliwe dzięki temu, że usługa łączy różne korporacje taksówkarskie, dzięki czemu nie ma obaw o to, że osoba przylatująca na lotnisko pozostanie bez zamówionego transportu. Ponadto korekta może dotyczyć zmiany miejsca, do którego ma być przewieziony pasażer samolotu, czy nawet liczby osób, które mają być zabrane przez taksówkarza. Co ważne, jakakolwiek zmiana warunków rezerwacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.