Wywóz gruzu i innych odpadów poremontowych – jak to się odbywa?

wywóz gruzuW miarę rozwoju gospodarczego i wzbogacania się społeczeństwa wzrasta liczba inwestycji budowlanych, co wiąże się również ze zwiększeniem zapotrzebowania na usługi wywozu odpadów poremontowych. Odpady te znacząco różnią się od zwykłych odpadów komunalnych produkowanych w domach, w związku z tych ich wywóz jest obwarowany szeregiem specjalnych obostrzeń. Zajmują się tym specjalne firmy, dysponujące odpowiednimi samochodami ciężarowymi oraz specjalistycznym sprzętem. W każdym mieście można znaleźć co najmniej kilka przedsiębiorstw, których domeną jest właśnie wywóz gruzu i innych odpadów poremontowych.

Pojemniki na gruz

Najważniejszym aspektem w wywozie odpadów pobudowlanych jest wynajem odpowiednich pojemników. Przede wszystkich są to różnych rozmiarów kontenery metalowe oraz worki na gruz o różnej pojemności. Bardzo ważne jest to by gruz był wyrzucany do odmiennych kontenerów niż pozostałe odpady poremontowe. Wywóz odpadów z budowy w formie posegregowanej na gruz i inne wiąże się często z atrakcyjnym upustem cenowym w wielu przedsiębiorstwach. Jest to spowodowane faktem iż gruz jest materiałem powtórnie wykorzystywanym przez liczne firmy w kolejnych inwestycjach budowlanych.

Wybór pojemnika

Wybór odpowiedniego pojemnika na odpady powinien być podyktowany zarówno ich ilością, jak i miejscem, w którym są produkowane. Po wyborze najlepszego kontenera lub worka firma przywozi go do wskazanego miejsca i ponownie odbiera, kiedy otrzyma takie zgłoszenie. Niektóre przedsiębiorstwa oferują możliwość współpracy dla klientów dysponujących własnym samochodem dostawczym bądź przyczepką, przy pomocy których mogą samodzielnie dostarczyć odpady do wskazanego punktu. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze i szybsze.

Lista specjalistycznych firm

Poniżej zamieszczamy listę zweryfikowanych przez nas specjalistycznych firm, które zajmują się realizacją usługi wywozu gruzu. Lista ta będzie stopniowo rozbudowywana o kolejne podmioty.

2 komentarze