Kontenery na gruz – jak to działa?

Kontenery na gruzKażde przedsięwzięcie budowlane wiąże się z koniecznością zadbania o niewątpliwie powstające podczas prac remontowych odpady. Obowiązkiem inwestora, kierownika budowy, jak i prywatnego właściciela mieszkania jest zapewnienie wywozu powstałych odpadów pobudowlanych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy problem zalewających świat śmieci narasta coraz bardziej z roku, na rok.

Wywóz gruzu

Profesjonalnie wywozem gruzu zajmują się specjalne firmy dysponujące odpowiednimi samochodami ciężarowymi, specjalistycznym sprzętem i zbiornikami na odpady. W trosce o środowisko naturalne i ochronę przyrody warto poszukać firmy, która gwarantuje, że wszelkie odpady zostaną poddane recyclingowi lub trafią do przedsiębiorstw odpowiedzialnych za ich przeróbkę.

Wybór odpowiedniego pojemnika

Wybierając usługę wywozu odpadów poremontowych wystarczy tylko telefonicznie bądź drogą mailową zamówić odpowiedni zbiornik. Na rynku dostępnych jest wiele typów pojemników na odpady pobudowlane, począwszy od kontenerów, a skończywszy na workach na gruz. Poszczególne kontenery różnią się miedzy sobą pojemnością oraz formą. Najmniejsze kontenery mają zwykle pojemność od 1,5 do 3,5 m3 i idealnie nadają się do wywozu odpadów pochodzących z remontów mieszkań, łazienek, piwnic czy strychów. Ze względu na małe wymiary dobrze sprawdzą się w wąskich kamienicach, blokach i wszędzie tam, gdzie nie zmieści się większy sprzęt. Natomiast kontenery o dużo większej pojemności od 10 do nawet 50 m3, są przeznaczone głównie dla firm budowlanych, prowadzących duże inwestycje budowlane, a także remonty i budowy domów jednorodzinnych.

3 komentarze